Hakkımızda

logo-tercume-egitimi

Tercüme Eğitimi, tamamen gönüllü kişiler tarafından kurulmuş, tercüme ve çeviri konularıyla ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı bir platformdur.

Günümüzde ülkemizde binlerce tercüman olmasına rağmen, birçok sektörde olduğu gibi tercüme sektöründe de ciddi bir eğitim eksikliği, pratik yetersizliği ve profesyonel iş anlayışı kazanamama sorunları mevcuttur. En azından tercüme sektöründe bu eksikliklerin önüne geçebilmeye bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek amacıyla “Tercüme Eğitimi” platformu kurulmuştur.

Özellikle tercüme işinde yeni olan tercüman adaylarının ve öğrencilerin, hali hazırda tercüman olan ve sürekli kendini geliştirmek isteyen kişilerin bilgi ve becerilerini geliştirerek en kaliteli tercümenin ortaya çıkarılmasına katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Web sitemizdeki yazıların tamamı bilgi ve tecrübeye dayalı makaleler olup, kendi bilgi ve becerilerini burada paylaşmak isteyen kişilere de platformumuz sonuna kadar açıktır.

One thought on “Hakkımızda

  1. Zeynep dedi ki:

    çok güzel çalışmalar. bazı fedakar ve çalışkan insanların kendi şahsi işlerinin yanında, belki yüzlerce-binlerce insana faydalı olabilecek bu tür çalışmalar üretmesini bir insanlık değeri olarak görüyorum. başarılarınız daim olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir